Prechod na navigáciu Hlavné menu
Hlohovec - Občan - oficiálna stránka mesta

Dočasné dopravné obmedzenia - cyklopreteky Okolo Slovenska

Dočasné dopravné obmedzenia v Hlohovci súvisiace s cyklopretekmi Okolo Slovenska

Už tento piatok ožije Hlohovec vrcholovou cyklistikou. Zámocký park otvorí svoje brány najvýznamnejšiemu slovenskému podujatiu – medzinárodným cyklistickým pretekom Okolo Slovenska. Hlohovčania budú môcť rovno pod oknami povzbudzovať i naživo stretnúť špičkových jazdcov, ktorí víťazia na najprestížnejších svetových podujatiach. V 63. ročníku bude písať jednu kapitolu aj zastávka v našom meste. V piatok 20. septembra ako cieľové mesto, v sobotu 21. septembra ako štart poslednej etapy. Organizácia podujatia takéhoto rozmeru sa však nezaobíde bez dopravných obmedzení, ktoré nás počas ich týchto dvoch dní budú sprevádzať.

 

V piatok 13. septembra bolo uliciach, ktorými bude prechádzať pelotón, osadené dočasné dopravné značenie. Zákaz zastavenia vozidiel, ktorý je v platnosti od piatku 20. septembra od 0:00 do soboty 21. septembra do o 13:00 sa týka ulíc Bezručova, R. Dilonga, Nábrežie A. Hlinku a Šomodská. Znamená to, že z bezpečnostných dôvodov je na menovaných uliciach od piatkového skorého rána do sobotného poludnia úplne zakázané parkovanie vozidiel. Rovnaké obmedzenie sa týka aj ulice Podzámska, ktorá sa stane centrom vozidiel organizátorov a tímových autobusov.

Okrem toho, bezprostredne pred a počas prejazdu pelotónu mestom budú platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Zákazy vjazdov na dotknuté komunikácie, ktorými budú prechádzať cyklisti, budú riešené priamo na konkrétnych križovatkách policajtmi, ktorí budú usmerňovať dopravu. Pelotón príde do Hlohovca smerom od Topoľčian, prechádzať bude cez Dukelskú, Hviezdoslavovu, Zábranie, Bezručovu, R. Dilonga a Nábrežie A. Hlinku až do Zámockej záhrady.

 

Konanie cyklopretekov sa dotkne tiež autobusovej dopravy na linkách MHD a prímestských liniek.

MHD: V piatok približne v čase od 15:20 do 18:00 nebudú v rámci mestskej hromadnej dopravy na linke 203101 prevedené spoje číslo 25, 27 a 17, rovnako ani spoj číslo 18 na linke 203102. V sobotu vypadne spoj číslo 39 na linke 203103 v čase od 9:37 do 9:52.

Prímestské autobusové linky:

Autobusové spoje zo a do smeru Trnava (cez most) budú premávať podľa platných cestovných poriadkov. Zmena nastáva v mieste výstupu - nástup zostáva na Hlohovej ulici. Dočasná zastávka pre autobusy v smere od Trnavy bude zriadená na ulici Pribinova pri Základnej umeleckej škole. V smere do Trnavy ostáva v platnosti zastávka Hlohová, na ktorú sa autobusy dostanú obchádzkou cez M. R. Štefánika a Tolstého. Autobusové spoje v piatok 20. 9. v smere na Koplotovce, Sokolovce, Radošina, Ardanovce, Pastuchov, Lukáčovce, Merašice, Veľké Ripňany, tiež v opačnom smere, v čase od cca 15:00 do 18:00 nepremávajú. Obmedzenia sa vzťahujú aj na linky premávajúce na trase pretekov v sobotu 21. 9. približne v čase od 9:30 do 12:30.

 

Informácie o všetkých dopravných obmedzeniach, obmedzeniach mestskej hromadnej dopravy a prímestskej autobusovej dopravy, vrátane máp a presných cestovných poriadkov, nájdete na jednom mieste, na webstránke mesta Hlohovec na podstránke Občan/Podnikateľ v časti Doprava. Zároveň prosíme verejnosť o trpezlivosť a rešpektovanie týchto dočasných dopravných obmedzení v čase trvania podujatia.

 

Všetky podrobné informácie o pretekoch Okolo Slovenska sledujte na www.okoloslovenska.com.


 


6941926

Úvodná stránka